Dlaczego warto stosować puder mineralny?

Stosowanie pudru mineralnego wiąże się z wieloma zaletami. Wynikają one z budowy i składu chemicznego tegoż pudru. Jakie to są zalety?

Wydajność
Puder mineralny działa już w niewielkich ilościach. Odrobina pudru pozwoli skutecznie zmatowić twarz, zabezpieczyć ją przed działaniami promieniowania UV i rzecz jasna – optycznie odmłodzić. W przeciwieństwie do klasycznych pudrów, nie trzeba stosować go zbyt wiele. Głównie dlatego, że opiera się on na naturalnych składnikach. Wiąże się to również ze sporymi oszczędnościami.

Chwila oddechu
Pudry mineralne, ze względu na wykorzystanie w pełni naturalnych składników, doskonale przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra twarzy o wiele lepiej oddycha, co prowadzi do jej lepszej kondycji, odpowiedniego dotlenienia i oczywiście spowolnienia procesu jej starzenia. Dobra wentylacja to również zmniejszenie ryzyka powstawania odparzeń.

Uniwersalność
Nowoczesny puder mineralny doskonale sprawdza się przy wszystkich rodzajach cery. Dzięki temu nie trzeba posiadać odpowiedniego rodzaju skóry, by móc korzystać z jego dobrodziejstw. Ponadto w pełni naturalne składniki nie powodują żadnych uczuleń, które niestety w przypadku klasycznych pudrów dosyć często się zdarzają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *