Schludne dłonie w jeden tydzień!

Dbanie o schludny wygląd dłoni, to dla wielu kobiet bardzo istotny aspekt ich codziennej pielęgnacji. Niestety w przypadku wykonywania licznych obowiązków domowych jest on znacznie utrudniony. Efektem są częste odpryski lakieru na paznokciach, a także przesuszenie dłoni. Jak zapobiec tego rodzaju przykrym zjawiskom?

Odpowiednie nawilżenie
O odpowiednie nawilżenie skóry w pierwszej kolejności powinno zadbać się od środka. Zamiast czarnych herbat, kawy i napojów, warto pić zwykłą wodę, która doskonale nawadnia organizm i gasi uczucie pragnienia. Skóra odwdzięczy się również lepszym stanem, gdy zapewni się jej lepsze odżywianie. Warto zadbać o polepszenie jakości diety – ograniczenie spożycia węglowodanów, wprowadzenie zdrowych tłuszczy i warzyw.

Rękawiczki to przyjaciel
Podczas wykonywania obowiązków domowych warto zakładać na dłonie gumowe, czy też lateksowe rękawice. Dzięki temu dostęp detergentów do skóry będzie znacznie utrudniony i większe są szanse na zachowanie manicure.

Tutaj niecenioną pomocą będą również dostępne w drogeriach skuteczne odżywki do paznokci. Odżywka do paznokci to doskonała baza pod manicure, dzięki czemu nie będzie on już tak mocno odpryskiwał, a paznokcie staną się silniejsze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *